2012-10-24

Збунет наталитет
Би сакал да ви се обратам со неколку прашања па кој знае нека ми одговори. Не сакав директно до премиерот со оглед на тоа што ќе бидат од повеќе сфери, а знам зафатен човекот, па ќе оставам на тоа кој има време да ми одговори:


  1. Дали е согласно владините политики тоа што сакам многу пушење? Сакам и да лижам, неретко го правам тоа чисто за да добијам пушење, чисто бидејќи сум под стрес, па би сакал да прашам дали е тоа проевропски бидејќи семето најрадо во тие моменти би го оставил на градите на субјектот или во зависност од дебелината бузите и во усната шуплина? Дали ова мое расипничко однесување се смета за непатриотско? 
  2. Дали доколку субјектот е од немакедонско „оригинално“ потекло е во ред да ги исцедам соковите кај што ќе ми дојде. И дали тогаш влегувам под закрила на Законот за бранители или пак правам грешка и треба да ги исцедам во матката на субјектот како би го ширел „македонизмот“?
  3. Дали ако отидам во странство и земам црнкиња и напраам 17 дечиња и им извадам македонски пасоши ќе ја оплеменам оваа благородна нација или ќе бидам „предавник“ народа свога?
  4. Јас лично преферирам „ес ту маут“ додека мојата партнерка е по „плишани ствари“ знаеш она се облекуваме како зајчиња и се самозадоволуваме во своите костими. Никогаш не ја разбрав како тоа ја задоволува, бидејќи мене воопшто не ме пали, но барем е добро од аспек што кај нас Е СМРЗНУВАЧКА ПОШО НЕАМЕ ЕБАНО ПАРНО и ПАРИ ЗА СТРУЈА. Па да ве прашам може ли да ја намалите акцизата за костимите од 18% на 5%?
  5. Мојот колега е тешко педерче. Пред некој ден му купив кифла од Рамстор и јогуртче од малите оние без масленост и педерчето се прави ко ништо да не било. Дали да му ги побарам или директно да му го начукам во газот. Не би сакал да се разбереме да направам нешто непатриотски.
  6. Мојата плата нема рипнато во последните 5 години, знам дека е тоа делумно на мојата некомпетентност во лепење плакати, но сепак да прашам, дали може некако да и кажете на „светскава криза“ со која не дупите да биде малку понежна и да не биде до толку педер? Сепак нели за да може да се оплодуваме.

Би ве прашал уште нешто, но немам време бидејќи ќе одам да си го издркам во знак на револт, заради заминувањето на тренерот на МЗТ и кризата во клубот.

Збунет граѓанин од Аеродром,1 comment:

  1. Наздравје дркање брат :)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...