2012-07-13

Регионални теми, актуелно и кај нас или не? #MUP
Сосема случајно, туку што налетав на линк:

http://www.nadlanu.com/pocetna/info/vesti/Neko-to-na-Tviteru-vidi-sve.a-145497.299.html
Ако ве мрзи да читате да појасниме, филмски критичар од Србија за шала напишана на твитер бил приведен на информативен разговор во полиција. Доколку сакате повеќе да дознаете за реакциите на твитер по повод овој чин слободно тарашнете на твитер под хаштагот #mup

Ме интересира дали кај нас имало вакви случувања? Дали некој ја поддржува акцијата на колегите твитераши од Србија од кај нас?

За крај да ве чујам:

@SandraKravitz Aj sad da čujem, ko još hoće da se hvali da je uticajan tviteraš? :)

No comments:

Post a Comment

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...