2012-02-10

Писмо до Тајм.мк

Здраво дечки,

Гледаме таму дека си агрегирал информации нешто ово оно и одма свикавме састанак у маало да видиме што ќе праиме ние како Аеродром и нашиот официјален претставник aerodromskison.blogspot.com на интермец. Брат вака да ти кажеме уште у старт тоа не е убаво брат шо го праиш!

Значи ова сматрај го као пријателско писмо у кое ние би сакале да те „посоветуеме“ да најдеш едно 200.000 Еура и да ги оставиш во црна кеса (може и шише) у вторник у третата канта пред Бисер у 21:07 саат. Дојди сам и обавезно да носиш жута ружа, за да бидеме сигурни и ние, а брат и ти.

Не е фрка да користиш наши содржини, ако сакаш и друго ќе средиме не е фрка, али мора да си платиш брат тоа е! Мислам не го измисливме ние законот нели? Друго шо сакавме да ти кажеме е дека ти си добар дечко и све, али друг пут немој вакви работи нели!

И пази што пишуеш и делиш и на твитер и таму те пратиме!

Се надеваме на успешна соработка и понатаму и продлабочување у нови сфери!
Неформален Совет на Општина Аеродром.2 comments:

 1. Извини дечко текстот на кој јазик е пишуван?
  Не за друго ништо не разбрав :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. На Аеродромски еве тука имаш превод http://aerodromskison.blogspot.com/p/blog-page_11.html

   Delete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...