2011-01-03

Чекај бе малку!?!


Трипам или Гаџа ја крстил песнава Трипувам? Нешто дрога и да била ќе ја земам, не знам веќе што да кажам каде да се обрати дечково за кариера да напраи.

Прво и основно му треба некој што ќе напише текст за повозрасни како на пример 16, па нагоре. Секс, дрога, забрането јаболко, тоа е она што се посакува, а не нешто што не го сакаат двајца страствени љубовници бе ГАЏА. Не рецитираш стихотворба за прелазна оценка у осмолетка, пееш песна за некоја што ја посакуваш ало? Жешки, пламен, дојди ма ваму - држ не дај!!!
Друго, земи бе преведувач, да ти преведува или преведе или што сака нека напраи, ама нека не ТРИПУВА...

Трето - не си Ашер...Фејсит

Четврто, ајваров на најавна шпица е полн погодок...
И едно прашање за крај, Хит Леџер е Тајзи така?


9 comments:

 1. Si bea nekogas edni mnogu dobri "lyrics" decki na koi ne im trebase ni spot ni butur za da napravat seks u glava...Arhangel,Ekatarina Velika, Azra i drugi.
  Pozdrav do Adrijan, Beni, Marijan, Toni i mnogu uspeh ponatamu vo nivnite karieri

  ReplyDelete
 2. I da ne gi zaboravime Eden Elvir Mekik and JJ crew so sekoja pesna im e aba bas isti kurac, pozdravi do AZIS, BOKI, DULE, KOKI I SMOKI

  ReplyDelete
 3. Еден ДЕНИСЕКС да не го подзаборавиме, великан сепак...

  ReplyDelete
 4. Sotir Lalevski - Coko e do den denesen nenadminat liricar na makedonskata pop scena

  ReplyDelete
 5. Ne znam zasto vaka go rugate deckoto, mene iskreno bas mi e top..i u sekoj slucaj interesna pesnicka...eden od podobrite nas nasava ni estrada...unikaten e sekad....spored tebe slatkar treba da bide reper taka??

  ReplyDelete
 6. Како може да не знаеш? Нели ги прочита критиките? Во неколку точки се, прочитај го пак постот.
  Инаку Слаткар, како да кажам не знам, талентиран е и се, ама има 2-3 песни што му се исто како пола естрада од а-ш препис на странски песни. Како и да е, ок е, затоа и му ја ќари Сања Николиќ :)

  ReplyDelete
 7. Како може да не знаеш? Нели ги прочита критиките? Во неколку точки се, прочитај го пак постот.
  Инаку Слаткар, како да кажам не знам, талентиран е и се, ама има 2-3 песни што му се исто како пола естрада од а-ш препис на странски песни. Како и да е, ок е, затоа и му ја ќари Сања Николиќ :)

  ReplyDelete
 8. Ne znam zasto vaka go rugate deckoto, mene iskreno bas mi e top..i u sekoj slucaj interesna pesnicka...eden od podobrite nas nasava ni estrada...unikaten e sekad....spored tebe slatkar treba da bide reper taka??

  ReplyDelete
 9. Еден ДЕНИСЕКС да не го подзаборавиме, великан сепак...

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...