2011-04-15

Хепи факин бртдеј

Мораше така остро, да не се опушта у иднина, пошто ееееј, година дена прави ипак блогов денес, не е шала...
Па ајде, ко што е ред, да се заблагодариме на сите што имаа било каква заслуга за неговото постоење, добри и лоши луѓе, интелекти, таленти и твитер шампиони, шампони, балони... Најголема благодарност до твитер заедницата, до сите оние луѓе случајно или намерно улетале на блог, до спонзорите...И да не забегувам, муабетот ми беше следен, иако денес пред година дена официјално тригер беше муабетот со један скопски сезнаен ДИЏЕЈ и беше објавен како прв пост, сепак почетокот некако симболично, барем за мене почна со постот Малколм вас је зајебо!!! (Нема линкање интерно на постови оп стоп)
Ете не година дена подоцна баш на 15.04, еден ден пред официјалниот Foursquare Day , на отварањето на Скопски Филмски Фестивал, баш со филмот Панкот не е мртов. И ми текнува на јебената парола!!! И викам многу симболика врзана со денов нема што...

Панкот не е мртов, умреа само луѓето што го создаваа!!!

Како и да е дури тропа срце, дури осеќам дим од трава по некое скопско ќоше, дури има педери политичари, дури на Гугл му држат серверите, дури постојат сеќавањата за сите оние луѓе по патот, кои што избраа никогаш да не остарат, дури постои Екипа Лепенец, дури постои Балет, дури не се затвори и последна септичка јама у Скопје, дури Битола изгради Аеродром, дури е Аеродром најдобра населба на светот, дури МЗТ не освои титула, дури постои македонска естрада, дури не напраам милион долари, еден аеродромски сон ќе живее...
Заради тоа барем еден од авторите на блогот денес ќе се направи леш, ендетс фор шур, па пишете ако на некој му е радост или ако некој го нервира блогов, ако некој сака да опцуе или па едноставно баш и не му е гајле...

Уште еднаш Благодарам и до сите и од мое име, бројките за посетеност нема да ги објавам затоа што на крајот ние не сме бројка, ние сме луѓе и ако некој одвоил 2 минути еднаш во неговиот живот да прочита било каква бљувотина баш на ова URL тоа е причина да се разбудам малку посреќен и за тоа ви благодарам...

8 comments:

 1. Еве јас на пример ќе те опцујам, за среќа и понатамошен успех во мрчењето! :D

  ReplyDelete
 2. I jas tebe ti blagodaram sto postoi Skopska situacija. Srekjen first fucking rodenden aerodromskison.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Ееееј... И тоа види кој двајца први честитаат. ААААјм а селебрити њањањања :) екипа РИСПЕК без вашете менторство и инспирација ништо... Поздрав

  ReplyDelete
 4. Ај хепи не-факин бртдеј и уше многу бртдеји да има блогов и тоа хепи!

  ReplyDelete
 5. Ti za mene si blog veke nad 20 godini :) SR za novi Arodromski,pankerski,sankerski,mankerski,dzanerski,runerski i razni drugi maderfakerski sonovi!!!

  ReplyDelete
 6. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 7. Ај хепи не-факин бртдеј и уше многу бртдеји да има блогов и тоа хепи!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...