2011-04-14

Идеална врскаДраги пријатели, дали од некој фетиш, дали од безобразлук или пак е нормална работа, но целиот свој живот трагав по идеалната врска. Сабајлево делумно ненаспан, косата крената нагоре, изричито нагласена повеќе од вообичаено ја преминував улицата кога ја здогледав, поминав неколку чекори кога ми текна... Подзастанав, се поднасмевнав и одлучно заклучив... Па тоа е тоа... Идеалната врска... Веднаш се свртив го извадив телефонот и тргнав да ја фотографирам...

Шоферот мрко ме погледна, а кондуктерот извади глава и ми се развика:
што правиш бе???


Изустив само тивко и во себе: ја најдов !!!


И сега еве ја тука конечно на мојот блог вечно да сведочи дека идеалната врска, сепак постои за сите од Екипа Лепенец и се вика 22А...

7 comments:

 1. Кондуктер бе? Кај живееш, во 1989? :D

  Машко, ова стварно е идеална врска (освен во вторник и петок). Седнуваш негде (секогаш е полупразен), медитираш и оп - стигнал до подножјето на Водно и можеш одма да се зафатиш со трчање. :)

  ReplyDelete
 2. Tajmvorpot me zafrkava malku so terminive...

  ReplyDelete
 3. у потрага по иделна врска може да се заврши само у 24.

  ps. 24 иде до бардовци :)

  ReplyDelete
 4. Абе а 69 кај иде? Шала на страна

  ReplyDelete
 5. не знам кај иде она али ја одамна пошо се откажав од иделана врска бидејќи кај мене има само 16 а она кани и многу е спора. Одлучив повеќе да не ја чекам!!!

  ReplyDelete
 6. Значи само парни бројки се идеални за веза? 16, 22, 24... Па добро бе Аеродромец нема некој заљубен у 5-ка?

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...