2012-03-07

Некој овде не е во право?
Од сабајле бев во Рамстор и улетав на еден билборд што ми роди една јазична дубиоза. Интересно е што на пример бев замолен од обезбедувањето да ја избришам сликата од телефон, затоа што не смеело да сликам ебан билборд!"#$!#!$# WTF??? Како и да е, среќа што сум ултра интелигентен и направив 2 фотки, па на типот од обезбеџење без проблем му демонстрирав бришење фотка од телефон :)

Како и да е, не знам ни јас како е точно, ама изгледа некој овде не е во право:
погоди точна цена и освои ги сите производи

и
Значи 2 прашања за вас: Како е правилно? и Зашто не смее да се слика во Рамстор?


Значи луѓето од Рамстор веднаш одговорија на ова мое прашање преку својот твитер профил ми одговорија дека смее да се слика во Рамстор, но нормално дека треба да се следат некои одредени правила, односно истата да се користи единствено за лична употреба... Така да јас фино лепо ќе си ја тргнам од тука фотката и тоа е тоа. Благодарност за нинвниот брз одговор и професионалноста.


Повторно само пофалби до тимот кој стои позади менаџирањето на Рамстор, а особено на луѓето кои стојат позади нивниот твитер профил. Беа доблесни да ми обезбедат брз одговор и да си признаат сопствената грешка! Ете тоа е драги мои професионализам. Палците горе!!!

10 comments:

 1. Не смееш да сликаш во рамстор дека имаш мила фаца, а за другото, "и" оди кај множина "ј" кај еднина.
  освои - 5000 денари, X производи, бродови...
  освој - награда, ајПон, целуларка...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Не си во правооо ња ња ња њаааааа!!!

   Delete
 2. Значи сите се у право :)

  ReplyDelete
 3. Муабетов...Дали ебеш и зошто не?!? #сале :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Сериозно не знам... И се уште ми мути памет... Се ми е јасно, едино јогуртот ми мути памет :)

   Delete
 4. А кои се последиците ако објавиш фотографија од Рамстор? Нема да те пуштат нареден пат да влезеш?

  ReplyDelete
 5. И дали на влезот на Рамстор стои предупредување: „Забрането сликање“, односно нешто во стил „не влегувајте овде ако имате намера да фотографирате“?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Па немаше знак, не видов. Веројатно би требало да размислат да го назначат тоа!

   Delete
 6. Од кога не смее да се фотографира? Летово не само што направив куп фотки внатре без никој ништо да ми рече, туку и вработен се согласи да ме фотографира.

  ReplyDelete
 7. Не знаев дека не смеело да се слика во Рамстор :S
  Јас лично досега сум сликал во повеќе наврати.

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...