2012-03-02

О хипстеризму!!!






Вака сега, да сме на чисто... Ја и мојата екипа бевме хипстери уште пред да се појави твитер (комкаст за хипстеризам, таму некаде миљонта минута имате неколку дефиниции).

За да не ви објаснувам како тоа и што сме биле ние хипстери уште пред да има хипстери и твитер, ќе послужат овие слики што ги издвоив:




















Тоа беше толку одамна!!!






4 comments:

 1. Сотиру Хипстеру :-)

  ReplyDelete
 2. твит хендл на миленце. прајслес

  ReplyDelete
  Replies
  1. Се во името на хипстерајот

   Delete
 3. 3M самолеплив твитер. Кул!

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...