2011-06-15

И ова е хип - хоп


Се извинувам малку офтопик темава, ама баш денеска се прашував што прават македонскиве рапери на тема #protesti и туку еве ми одговор. Чудно како хип хоп-от изгледа само во Македонија не се бави со актуелни социјални теми и што се случува во општеството? Ваљда многу работат и се пунат со кеш, па немаат време. Епа чекерауц3 comments:

  1. http://www.youtube.com/watch?v=UHNlTGAjPBU

    ReplyDelete
  2. Пари, пари, пари, пари...

    ReplyDelete
  3. пошо се прашуваше шо прават, па сакав да ти кажам - си го ладат :)

    ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...