2010-12-15

ШТА ТО БЕШЕ

Неодамна прочитав два добри статуси.
„ Сексот беше толку добар, што дури и комшиите запалија цигара“ и
„Саша Матиќ имал невиден секс“.

Ама деновиве се актуелни други теми....
Асанж , Цукерберг...
Асанж го фати последниот воз за лице на годината 2010, а Цукерберг веќе и официјално си закачи титула за 2010. Бај д веј, Тајм Магазинот во 1939 година го прогласи Хитлер за лице на годината.
Истата година започна Втората светска војна...
Е, во војна паѓа невиден секс, така да, ќе почекаме да почне Трета.

А кај нас локално, секс има насекаде ама не добар. Медиуми, собрание, власт, опозиција, све е тоа општ калабалак.
А иде Нова година. Народ нема пари за елка. Некој има само лампиони. Некој има само елка ненакитена. А некој има две елки , лампиони, сијалички и пакетчиња. Капитализам, ебаго:(

Но, да се навратиме на добриот секс. Дали го има?
Ако прашаш хакери, ќе речат не знам. Други ќе ти речат дај ми бело, манекенки и го има . Оливер Драгоевиќ прашуваше шта то беше љубав. Јас прашувам шта то беше добар секс.

8 comments:

 1. Јас ќе ти кажам, секс има, ептен многу. И добар е. како за кого. Г'зот ми знае....

  ReplyDelete
 2. Добар секс е на пример кога у очи Нова година, место да те унапредат ти обеќаат дека ќе ти зголемат плата и те викнат денеска и ти кажат абе многу имаш каснето и ќе мора да те казниме „драконски“.

  Е тоа драги мои е добар секс.

  Анонимоус од Викиликс побуди

  ReplyDelete
 3. Dobar tekst zimi se, dobro iskazana ktegorijata seks :) na akuelno 'svetsko nivo' ... pa i elkata bez lampioni....xaxaxaxa

  ReplyDelete
 4. Talking about sex, Саша Матич бил на Све за Љубав, не го видел брат му 35 години.

  ReplyDelete
 5. Е ај чим ја затеравме така:

  Се карале две глувонеми дечиња, дошла мајка им и им го изгасила светлото

  ReplyDelete
 6. Добар секс е на пример кога у очи Нова година, место да те унапредат ти обеќаат дека ќе ти зголемат плата и те викнат денеска и ти кажат абе многу имаш каснето и ќе мора да те казниме „драконски“.

  Е тоа драги мои е добар секс.

  Анонимоус од Викиликс побуди

  ReplyDelete
 7. Јас ќе ти кажам, секс има, ептен многу. И добар е. како за кого. Г'зот ми знае....

  ReplyDelete

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...